Іспанія стала ще однією країною, яка зіткнулася з серйозними законодавчими проблемами в питаннях реєстрації малюків, народжених гестаційною кур’єрами в Україні. Справа в тому, що в самій Іспанії заборонено сурогатне материнство, і зараз консульство відмовляється реєструвати таких дітей.
Це ставить під серйозну загрозу майбутнє таких дітей. Народжені в Україні, вони за українськими законами отримують статус дітей своїх батьків, але не отримують громадянства. І якщо їх не зареєструють в Іспанії, такі діти ризикують взагалі залишитися без нього.
“Це не справедливо! Діти, які вже народилися, отримають громадянство. А ті, що народяться завтра, вже немає! »- обурена Христина Альварес, одна з біологічних матерів, яка використовувала послуги сурмами в Україні.
За словами біологічних батьків, це ставить їх в ситуацію, коли вони безпорадні перед обличчям уряду. Їх позбавляють базового права – права бути батьками, їх звинувачують у торгівлі дітьми, хоча насправді ці люди просто чекають народження своїх рідних малюків.
Проте, уряд Іспанії невблаганно: з безплідними людьми, які намагаються хоч якось вирішити цю проблему, почали боротися, як зі злочинцями.
Так, через різницю в законодавствах тільки в серпні 2018 року понад 60 сімей довго не могли виїхати з території України. Через те, що вони використовували послуги сурогатних матерів, їх звинуватили в торгівлі дітьми та заблокували право перетинати кордон.
Все це пов’язано з тим, що в Україні дозволено сурогатне материнство. А ось у багатьох європейських країнах воно категорично заборонено, що ставить перепони в отриманні громадянства такими дітьми. Заради можливості мати рідного малюка в Україну щороку приїжджають сотні іноземців, а потім стикаються з проблемами у своїй країні.
Як стверджує іспанська організація сурогатного материнства No somos vasijas, «Бажання стати батьком і право на свободу не означають право мати дітей». Звучить безглуздо, чи не так? Права іспанців ущемляються на базовому рівні: їм не дають свободи бути батьками просто через юридичні «зволікань» різних країн.