Жінка, яка погодилася виношувати чужу дитину, повинна розуміти, що це дуже відповідальний крок. Вагітність – особливий стан організму, яке тягне за собою істотні зміни в звичному способі життя жінки.
Найголовніше – по максимуму зберігати своє фізичне і психологічне здоров’я, щоб уникнути розвитку патологій у дитини і посприяти його благополучному народженню на світло. Щоб досягти цієї мети, вагітна жінка повинна строго дотримуватися правильного режиму дня, харчуватися здоровою їжею і бути в гармонії з собою.
Також варто уникати утомливих занять спортом (виняток – спеціальна гімнастика для вагітних), купання в гарячій ванні і природних водоймах (там можна підхопити серйозну інфекцію), відвідування лазні.
Особливу увагу слід звернути на режим сну. У першому триместрі тривалість сну може залишатися звичної для жінки, але не менше 8 годин, і не більше 9 годин. Оптимальний час для сну – з 11 години вечора до 7-ї години ранку. У другому триместрі бажано ввести в розпорядок дня обідній (денної) сон тривалістю від 1 до 2 годин. Збільшувати час не варто, так як це можна порушити нічний сон. Бажано влаштовувати час відпочинку з 14 годин до 16 годин дня. Якщо обідній сон зовсім не для вас, то тоді потрібно влаштувати прогулянку на свіжому повітрі, а після відпочити лежачи і в спокій протягом півгодини. Перед сном бажано провітрювати спальну кімнату.
Прокинувшись зранку після повноцінного нічного сну, сурогатної матері бажано виконати кілька легких фізичних вправ, щоб розім’яти тіло. Робити їх можна прямо в ліжку, наприклад, згинання та розгинання кінцівок, потягування.
Після «зарядки» слід прийняти контрастний душ, переодягнутися в чисте домашнє білизна.
Як вже зазначалося в попередніх статтях, харчування – основа нормального функціонування організму вагітної жінки. Прийоми їжі слід влаштовувати в одні і ті ж години. Визначте найбільш зручний час для сніданку, обіду і вечері. Але варто пам’ятати, що сніданок краще проводити не відразу після підйому. Випийте склянку теплої очищеної води і через 20 хвилин можете приступати до прийому їжі. Це допоможе уникнути можливої нудоти або блювоти.
Після сніданку сурогатна мати може займатися своїми справами – роботою, прибиранням по будинку, хобі і так далі. Після виконання побутових справ, жінці слід відправитися на прогулянку. Свіже повітря позитивно впливає на організм вагітної та на розвиток плода. Прогулянка повинна бути тривалою, що не менше 1-2 годин на день. Найкращий час для прогулянок: з 10 до 11 ранку або з 18 до 19 вечора. У зимовий період від прогулянок все-таки бажано утриматися, так як це може спровокувати застуду, інші ускладнення і нашкодити дитині.
Після прогулянки за розкладом слід другий повноцінний прийом їжі – обід. Обід повинен припадати на 13-14 годин дня (пізніше не можна). Страви повинні бути легкими, але максимально поживними і збагачені вітамінами і мікроелементами. Жінка не повинна перевантажувати шлунок, в животі після обіду має залишатися відчуття легкості.
Після обіду слід відпочинок або ж денний сон, тривалість від 1 до 2 годин. Після сну, приблизно о 16 годині дня, можна влаштувати полудень. Полудень – це легкий перекус для угамування почуття голоду. Це може бути будь-якої фрукт або сирок.
З 17 до 18 можна відправитися на другу прогулянку, якщо у жінки є бажання, або ж зайнятися улюбленою справою – читання книги, догляд за собою, вишивання. Загалом, всім, що приносить задоволення і не перевантажує організм.
На 18-19 годин вечора доводиться останній прийом їжі – вечерю. Їсти після 7 вечора не рекомендується зовсім. Їжа повинна повністю перетравитися в шлунку до того, як жінка відправити спати. В іншому випадку це може перевантажити травну систему і викликати розлад шлунка. Якщо відчувається почуття голоду, то за годину до сну, випийте одну склянку нежирного (1%) кефіру або ягідного компоту. Це також допоможе поліпшити роботу шлунка.