Медичні дослідження довели, що активність у вигляді помірних фізичних навантажень під час вагітності не шкодить ні жінці, ні плоду. Але варто розуміти, що під час реалізації програми сурогатного материнства, ризики виникнення ускладнень трохи вище.
Заняття спортом для сурогатної матері не заборонені, якщо на це немає прямих протипоказань. Однак варто дотримуватися деяких рекомендацій, щоб вагітність протікала безтурботно.
Переваги спортивних занять для сурогатної мами
Регулярні, але помірні фізичні навантаження благотворно впливають на організм сурогатної мами й на стан плоду.
Заняття спортом сприяють:
- Зниженню ризику виникнення і розвитку цукрового діабету;
- Зниженню ймовірності проведення пологів шляхом кесаревого розтину або з застосуванням вакуум-аспірації;
- Швидкому відновленню організму після пологів;
- Меншому набору ваги в період вагітності;
- Зниженню больових симптомів в області попереку.
Якщо жінка перестарається в вправах, то цілком ймовірно можуть настати незворотні наслідки. Інтенсивне фізичне навантаження викликає скорочення м’язів матки, що часто призводить до викидня.
Правила тренувань
Якщо сурогатна мама не уявляє життя без спортзалу та іншої активності, вона може сміливо продовжувати вести звичний спосіб життя, але тільки з дозволу лікаря, що реалізує програму сур.материнства. Жінка також повинна дотримуватися наступних вказівок:
- Оптимальна тривалість тренування – 30 хвилин кожен день. Не варто проводити заняття раз на тиждень, але протягом 2-3 годин. Необхідно рівномірно розподіляти навантаження щоденно.
- Перед кожним заняттям варто повноцінно харчуватися. Приготуйте та з’їжте ситний збалансований обід за годину до тренування.
- Під час заняття не потрібно тренуватися до знемоги. Для вагітної жінки це дуже шкідливо. Заняття спортом повинні проходити легко і в задоволення, тільки так вони будуть приносити користь організму і плоду.
- Не варто забувати про пиття чистої води під час тренування. Не можна допускати прояви перегріву або зневоднення.
- Слідкуйте за пульсом в період заняття, в цьому вам може допомогти фітнес-браслет.
- У період виношування дитини дозволена не всяка фізична активність. Сурогатна мама може вибирати що-небудь з адаптованої йоги, адаптованого пілатесу, ходьби на біговій доріжці, плавання, велотренажера або аеробних навантажень невеликої інтенсивності.
- Заборонені види спорту в період підготовки та реалізації програми сурогатного материнства: контактні види спорту (футбол, волейбол, бокс), травмонебезпечні види спорту (лижі, сноуборд, серфінг, верхова їзда), дайвінг, стрибки з парашутом.
- Якщо під час тренування погіршилося самопочуття або проявилися «небезпечні» ознаки (див. інформацію нижче) заняття варто миттєво припинити.
Причини, за якими потрібно припиняти тренування
Організм вагітної жінки – це складна система, за станом якої потрібно стежити з особливою уважністю. Лікарі виділили ряд «небезпечних ознак», які є показниками для припинення занять спортом. Серед них: головний біль, сильна задишка в стані покою, яскраво виражені набряки ніг, сутички в нижній ділянці живота, слабкість, водянисті або кров’янисті виділення зі статевих шляхів, судомний біль у м’язах.