Жінка, яка виявила бажання вступити в програму сурогатного материнства в якості сурмами, повинна розуміти, що їй доведеться зіткнутися з деякими обмеженнями. Це необхідно для народження здорової та повноцінної дитини «замовникам» – генетичним батькам.
Займатися спортом сурогатній мамі можна і навіть потрібно, але якщо це помірні навантаження і на те є дозвіл лікаря. В іншому випадку важкі навантаження (наприклад, інтенсивна аеробіка, підняття важких предметів або швидкий біг) можуть спровокувати передчасні пологи або гіпоксію плода.
Під час сурогатного материнства дозволено тільки правильне харчування! Ніяких фаст-фудів, гострої та жирної їжі, а особливо – виснажливих дієт. Жінка повинна насичувати свій організм всіма необхідними мікро- та макро- елементами, щоб підтримувати правильний розвиток плоду.
Для цього необхідно споживати встановлену кількість мінеральних речовин, білків, жирів і вуглеводів в добу. Самостійне обмеження у вживанні тієї чи іншої групи продуктів може привести до плачевних наслідків. Тому, якщо вагітній жінці здається, що їй варто стримати свої апетити, «сівши на дієту», в першу чергу потрібно проконсультуватися з лікарем.
Наприклад, чудовою альтернативою дієти є розвантажувальні дні, принцип яких полягає в дефіциті калорій (не більше 1500 ккал на добу). Але такий спосіб також повинен бути призначений лікарем, який веде програму сурогатного материнства.
Відвідування лазні, сауни або солярію знаходиться під суворою забороною, навіть якщо це стало улюбленою традицією. Навіть прийом гарячої ванни під забороною. В цілому, варто обмежитися від будь-яких процедур, температура яких перевищує 39 градусів за Цельсієм. Такі задоволення можуть бути небезпечними для здоров’я виношуваної дитини.
Про шкоду тютюнових виробів і алкогольної продукції для здоров’я людини сказано вже багато. Ну а що ж тоді говорити про їх вплив на стан здоров’я сурогатної мами, та й вагітних жінок в цілому?
В організмі курців і тих, хто п’є, починаються руйнуючі процеси, порушується розвиток плоду. Куріння також сприяє порушенню проникності судинних стінок, а, відповідно, і плаценти. До того ж, дитина не отримує необхідну кількість кисню для внутрішньоутробного розвитку.
У період першого триместру організм сурогатної мами повністю перебудовується, змінюється навіть ступінь згортання крові. У цей період вагітній жінці слід відмовитися від перельотів. У гіршому випадку різкі перепади тиску можуть призвести до розвитку тромбозів. Можуть виникати випадки сильного стресу. Але якщо політ ніяк не вдається скасувати, сурогатній мамі потрібно обов’язково узгодити це з лікарем і з «замовниками» – генетичними батьками дитини.