Існує міф, що дитина, народжена сурогатною матір’ю, може успадковувати від цієї жінки будь-які генетичні дані. Це судження походить від теорії зарубіжних вчених Філіпа Вілей і Карлоса Симона, яка доводила, що мікро-РНК сурогатної мами впливає на генетичний фонд дитини. Ця новина швидко розлетілася по світу через різні канали ЗМІ, що викликало занепокоєння серед бездітних пар, які бажають вступити в програму сурогатного материнства.
Але більшість фахівців все-таки стверджують, що немає вагомих причин для занепокоєння. Вищеописана теорія перевірялася всього на десятьох жінках, від чого не можна вважати її достовірною.
Але той факт, що при ДНК-експертизі ймовірність споріднення сурогатної матері та виношуваної їй дитини становить 0%, вже давно доведений. Отже, ембріон, підсаджений в організм жінки, ніяк не може успадковувати від неї будь-які ознаки.
Закони генетики повністю визначають спадкування дитиною тих чи інших ознак від своїх батьків. Зовнішність малюка формується з генів, наполовину отриманих від рідного батька і від рідної матері. Отримані гени визначають, який у дитини буде колір очей, тип волосся, форма носа та інші індивідуальні особливості.
Так як генетичний матеріал сурогатної матері не використовується для зачаття, то і ніякого впливу на зовнішність і характер дитини він не має. Народжена дитина буде повністю схожа на тих людей, які надавали свій біологічний матеріал, тобто — на генетичних батьків.